Semalt'tan Trendler 2017'de SEO Pazarlamaya Hak Kazanmak

Semalt'tan Trendler 2017'de SEO Pazarlamaya Hak Kazanmak

Çoğu işletme için SEO, rakiplerinin önündeyken onlara yardımcı olur. SEO'daki değişiklikleri anlamak, içeriğini ve SEO stratejisini rekabet seviyesine yükseltmek için gereklidir.

Semalt Digital Services'in Müşteri Başarı Yöneticisi Jason Adler, 2017 yılının hakim SEO trendlerini şöyle anlatıyor:

1. Hızlandırılmış Mobil Sayfaların Yükselişi (AMP'ler)
AMP'ler, mobil cihazlardaki sayfa yükünü hızlandıran açık kaynaklı bir protokoldür. Hızları dört kat artırıyor ve veri maliyetlerini sekiz kat azaltıyorlar. Google, yapılarını AMP'leri destekleyecek şekilde optimize eden sitelere destek verir. Taşıyıcıdan ve yıldırımdan oluşan küçük bir simge, sitenin AMP durumunu gösterir. Bu tercihçilik nedeniyle çoğu markanın öngördüğü bir eylem, seçenekten yararlanmaktır.
Semalt'tan Trendler 2017'de SEO Pazarlamaya Hak Kazanmak


2. "Yoğun" İçeriğin Yükselişi

İnsanlar şu anda bir konuyu geniş ölçüde kapsayan ve uzun süredir kullanılan ısırık boyutlu içeriğe kıyasla uzun bir süreyi tercih ediyor. Her iki tip de piyasayı sızdırdığından, odak uzunluğu tamamen görmezden gelmek ve okuyucuları "yoğun" içerik olarak adlandıran içeriğe mümkün olan en küçük alanda erişmeye odaklanıyor olabilir.


3. Makine Öğrenimi, Algoritmalar Nasıl Çalışır?

Google RankBrain makine öğrenme imkânlarının kapılarını açtı. Google Hummingbird işlevlerinin uzantısı, kullanıcıların konuşma sorgularında kullandıkları ifadeleri analiz eder ve buna göre algoritmaları günceller. İnsanlar, Google'ın daha fazla öğrenme güncellemesi yayınlayacağını ve bunları veri yorumlama veya otomatik pazarlama gibi diğer alanlara dahil edeceğini düşünüyor.


4. Gizli bir SEO Silahı Olarak Kişisel Markalaşma

İşletmelerin misafir postalarını güvence altına alması, güven inşa etmesi ve web sitesine daha fazla trafik çekmesi daha kolay hale gelecektir. Semalt, kişisel markalaşmayı pazarlama kampanyasına başarıyla entegre etti. Sosyal medya platformları, markalı yayınlar üzerindeki tek tek yayınları desteklemeyi sürdürdükçe, daha fazla şirket, kişisel markalaşmada değer bulmaya devam edecek ve böylece daha fazla fırsat ve rekabet artışı sağlayacaktır.


Semalt'tan Trendler 2017'de SEO Pazarlamaya Hak Kazanmak5. Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonu (UEO)

Kullanıcı deneyimi SEO için önemlidir. Google, mobil cihazlar için mobil cihazlar için optimize edilmiş siteleri destekliyor. Hız ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimi, mobil olarak optimize edilmiş bir sitenin özelliklerini tanımlamaktadır. 2017 yılı, kullanıcı deneyimine daha fazla önem verebilir. AMP'ler bunun ilk işaretidir, ancak kullanıcı deneyimini kullanmanın alternatif yollarını aramak da önerilir.


6. Mobil Uygulamaların Yoğun Kullanımı

SEO, uygulama indeksleme, uygulamalar içinde derin bağlantı oluşturma ve uygulama akışıyla yayınlanma gibi özelliklere sahip kullanıcılar için mobil uygulama seçeneklerini artırmıştır. Şimdilik, Google arama motoru olarak bir arama motoru olarak sapmadan uygulama kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı başarabildi. Uygulamalar, kısa süre içinde geleneksel web sitelerinin yerini alabilir ve uygulama favoritizmini artırabilir.


7. Kişisel Dijital Asistanların gelişmişliği

2017'de, Siri ve Cortana gibi kişisel dijital yardımcıların özelliklerinin çeşitlendirilmesi ve daha gelişmiş hale getirilmesi, bu özelliklerin her iki alanda da işletmeler için sıralama fırsatları sunan yeni ve gelişmiş konuşma sorguları formlarını getirecektir.

Mevcut pazarlama stratejilerini derhal değiştirmek gerekmez, ancak bu eğilimlerin iş dünyasındaki potansiyel etkilerinin farkında olmak önemlidir. Bu bilinç, rakiplerine oranla en üst sırayı korumak için bir eylem planı geliştirmeye yardımcı olacaktır.